Vystavovatelé

Jindřich Štreit

Odborný garant projektu

 

Fotografuji více než půl století a po celou dobu se věnuji dokumentární fotografii se zaměřením na sociální oblast. Mnoho let jsem se věnoval tématu vesnice, potom těžké práci v továrnách. Další oblastí mého zájmu je sakrální tématika. Ze sociální oblasti to byl především soubor o drogově závislých Cesta ke svobodě. Potom to byl soubor Dokouřeno. Vydal jsem několik katalogů s tématem stáří, vozíčkářů, nevidomých, migrace a emigrace, s romskou problematikou. V současné době se věnuji lidem bez domova.

Vydal jsem 30 knih a mnoho katalogů, uspořádal jsem více než 12OO samostatných výstav.

V současné době vyučuji na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě.

Prof. Mgr. Jindřich Štreit, Dr.h.c.

www.jindrichstreit.cz

 

 

Milena Valušková

 

Hlavním zájmem mé volné tvorby byla a zůstala krajina. Jsou lidé, kterým krajina neříká nic. Většinu svého času tráví ve městech, v budovách, a pokud jdou do přírody, pak většinou proto, aby se nadechli čerstvého vzduchu či za sportem nebo turistikou… Ale cyklus Chóra není jen o krajině – přírodě, chce být ještě o něčem jiném: o našem vztahu k zemi, kde žijeme, o prostoru, který je naším domovem, o tom, co je základem a co Řekové nazývají Chóra - místo ukládání paměti, rozpomínání, domov, území…  

Studia: Filmová akademie múzických umění v Praze,

obor umělecká fotografie (1978-1983)

Výstavy: Samostatně vystavuje od roku 1973, kolektivně od roku 1977 u nás i v zahraničí

Zastoupení ve sbírkách: Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze,

Muzeum umění Olomouc, Národní muzeum fotografie Jindřichův Hradec

a soukromé sbírky doma i v zahraničí

Členství v uměleckých skupinách

Několik autorských publikací

Cena města Olomouce za rok 2007

Vyučuje fotografii na ZUŠ M. Stibora v Olomouci

Kontakt: +420 604 593 893,

valuskova@volny.cz   www.valuskova.cz

 

 

Andrii Kononstev

 

*1988 Sevastopol, Krym

Vášeň pro fotografování ho přiměla zúčastnit se nejprve fotografických kurzů v Sevastopolu, odkud také pochází. Posléze začal studovat na Fakultě žurnalistiky v Simferopolu. V současné době studuje v Atelieru Reklamní fotografie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde právě dokončuje magisterské studium.

Jeho fotografie byly prezentovány na výstavách v České republice, Německu, Francii, na Ukrajině a na Krymu.

Andrii Konontsev se ve své tvorbě věnuje portrétní, reportážní a dokumentární fotografii zachycující především prostředí Ukrajiny a Krymu.

Bc.A. Andii Kononstev      

www.konontsev.com

 

 

Tereza Koníčková

 

Fotím. Fotím pro radost. Fotím pro povinnost. Povinnost, která je mi zábavou.

Studuji umění.

Přes kresbu a malbu přímo k fotografii. Tvorba obrazů, ilustrací, koláží a fotogramů ve mně probouzí pocit potěšení. Kompletace mých děl do finální grafické hmotné podoby zase pocit štěstí.

Ve své tvorbě se zajímám o sociální tématiku. Ale nejvíce miluji se uzavřít v ateliéru a fotografovat komerční svět, ovšem s dávkou mé osobité zaujatosti a kreativity. Někdy unikám do oddechového světa zvířat a přírody, který je mi relaxací, inspirací a způsobem, jak získat novou energii pro mou nekonečnou tvorbu.

Tereza Koníčková

www.konickova.eu

+420 776 406 286

Tereza.konickova@seznam.cz

 

Lucie Macourková

 

Jak jsem se dostala k focení? Na to mohu odpovědět pouze - velkou oklikou. Vystudovala jsem management, ale od malička mě bavilo jakékoliv tvoření. Ať to byla malba, kresba, keramika, pletení, šití, háčkování nebo design, vždy jsem využívala své představivosti a tu nyní mohu využít i pro focení. Fotografie je pro mne zachycení okamžiku, který je jedinečný a už se nebude nikdy opakovat. Je to zachycení okamžiku mým pohledem. Mám velké štěstí, že se můj koníček stal mou prací a má práce je mým koníčkem, který mě nesmírně baví, naplňuje a mnohdy zavádí na nová místa do různých životních příběhů. Díky němu poznávám velké množství lidí, kteří se mnohdy stávají mými kamarády, dělám radost svou tvorbou a to je nejvíc, co si můžu přát.

www.luciefoto.cz

 

Jiří Mikulica

 

Autor (ročník 1947) fotí již od svých dětských let. Dokonce ještě dnes je v jeho sbírce dvouoká zrcadlovka Flexaret, se kterou začínal. Focení bylo jeho koníčkem po celý život. Posledních 14 let již fotí digitálně, ale na analogovou fotografii nezanevřel, dvouokou zrcadlovku nahradila kinofilmová Leica. Fotografování se stalo nezastupitelnou součástí jeho cestovatelských zájmů a od amatérské fotografie se dostává do oblasti fotografie profesionální, kdy se zúčastňuje evropských projektů, pro které pořizoval fotodokumentaci. V posledních 5 letech spolupracuje s několika nadacemi včetně Nadace prof. Vejdovského. V létě 2015 spolupracoval s ekologickou organizací Grüne Liga na společném projektu na české i německé straně Krušných hor.